نوای دلنشین سنتور در آلبوم زیبای “ریز دانه های الماس”اثری از اردوان کامکار

%نوای دلنشین سنتور در آلبوم زیبای ریز دانه های الماساثری از اردوان کامکار

 

Artist: Ardavan Kamkar
Title Of Album: Riz Danehaye Almas

Year Of Release: 2013
Quality: Mp3
Bitrate: 320
Total Time: Unknown
Total Size: 101 MB

ریزدانه‌های الماس پنجمین آلبوم تکنوازی سنتور اردوان کامکار است که در فروردین ۱۳۹۲ و توسط آوایان ققنوس پخش شد. قطعه‌های این آلبوم توسط اردوان کامکار به همراه گروه کامکارها در اجراهای ۱۳۹۱ به صورت زنده اجرا می‌شد. اردوان کامکار این آلبوم را پس از نزدیک به یک دهه از آخرین آلبوم تکنوازی خود پخش کرد. این اثر به کنسرت پاییزی گروه کامکارها در سال ۱۳۹۱ برمی‌گردد که بخشی از آن اجرا به تکنوازی سنتور اردوان کامکار اختصاص داشت و عنوان آن بخش «ریزدانه‌های الماس» بود.

در قطعه «راه کابل»، از ملودی‌ معروف افغانی «ملا ممدجان» استفاده شده که بنا بر گفته‌ی اردوان کامکار، آن را هنگامی که در بیمارستان منتظر تولد فرزندش بود، از یک بلوچی شنیده است.

در ادامه از شما عزیزان دعوت میکنیم بیوگرافی و آلبوم این هنرمند را مشاهده و دریافت نمایید.

اردوان کامکار در سال ۱۳۴۷ در سنندج به دنیا آمد.او آموزش سنتور را از سن ۴ سالگی و نزد پدرش، حسن کامکار آغاز کرد.

اردوان کامکار، در جوانی به همراه برادرش هوشنگ کامکار، کنسرتینوی سنتوری تصنیف کرد که در آلبومی به نام بر تارک سپیده (همراه با یک کنسرتینوی کمانچه از برادرش، اردشیر) به بازار عرضه شد. او در سال ۱۳۵۹ به تهران آمد و فعالیت خود را به طور جدی در عرصه موسیقی آغاز کرد و با کمک برادرانش، هوشنگ و ارسلان، درس‌های هارمونی، کنترپوان و اصول آهنگسازی را فرا گرفت.او نواختن سنتور را به سطح خوبی از لحاظ تکنیکی رساند و در زمینه نوازندگی، ردیف موسیقی، گروه نوازی، اصول و مبانی موسیقی و آهنگسازی هم به درجاتی نسبتاً خوب رسید. تقسیم ملودی های قطعات و تقسیم آن ها در دو دست یکی دیگر از ویژگی‌های نوازندگی‌اش است، و یکی از مهمترین توانایی‌هایش، قدرت مساوی دستانش است که مضراب های چپ و راستش را یکدست کرده است.

 

دانلود موسیقی با لینک مستقیم

 


دانلود فايلها
Ardavan Kamkar-Riz Danehaye Almas-320

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *