موسیقی فیلم «خیلی دور،خیلی نزدیک» اثر محمد رضا علیقلی

%موسیقی فیلم «خیلی دور،خیلی نزدیک» اثر محمد رضا علیقلی

به نسیمی همه ی راه به هم می ریزد

کی دل سنگ تو را آه به هم می ریزد؟سنگ در برکه می اندازم و می پندارم

با همین سنگ زدن ، ماه به هم می ریزد

عشق، بر شانه ی هم چیدن چندین سنگ است

گاه می ماند و ناگاه به هم می ریزدآنچه را عقل به یک عمر به دست آورده است

دل به یک لحظه ی کوتاه به هم می ریزد

  آه ، یک روز همین آه تو را می گیرد

گاه یک کوه به یک کاه به هم می یزد

یک دکتر متخصص مغز واعصاب که هم از نظر شهرت و اعتبار علمی و هم از نظر جاه و ثروت ، سرآمد دوران بود ، متوجه می شود که فرزندش سامان، دچار بیماری مهلکی شده است . او که پیش از این توجه چندانی به پسرش نداشته ناگهان تصمیم می گیرد فرزندش را بیابد و به مناسبت تولدش به او تلسکوپی را که قولش را داده بود هدیه بدهد. بنابراین به سوی پسرش می رود. در راه به کاروانسرایی در دل کویر می رسد اما سامان که به ستاره شناسی علاقه مند است و گروه رصد خانه آنجا نیستند. و به معدنی در چند فرسنگی آنجا رفته اند . دکتر از اسد که ساکن کاروانسرا و بلد راه است می خواهد که او را همین حالا به معدن ببرد اما اسد نمی پذیرد و قول فردا صبح را به او می دهد. لاجرم دکتر شب را در کاروانسرا می ماند . ضمن اینکه به همراه خانم دکتر جوان به ویزیت بیماری در روستای همسایه می رود . در ضمن مراجعت از آنجا مکالماتی به وسیله تلفن همراه با سامان دارد و سامان از راز آمیزی کیهان با او صحبت می کند. در کاروانسرا دکتر از وضعیتی که برایش پیش آمده شکایت می کند و خانم دکتر به او می گوید : این فرزند شما نیست که احتیاج به کمک دارد بلکه شما هستید که نیاز به کمک دارید . صبح دکترکاروانسرا را ترک می گوید و روشن نمی شود که چرا با اینکه از روز قبل با بلد راه (اسد) هماهنگ کرده است اما از او کمک نمی گیرد در ضمن از کاروانسرا هم فیلمبرداری می کند . در نهایت در راه دچار طوفان شن می شود وتلفن همراهش نیزکمکی به او نمی کند زیرا در لحظات به خصوصی خط نمی دهد . بنابراین اودر حالیکه در اتومبیل گران قیمتش نشسته است، در زیر خروار ها شن مدفون می شود . و هندی کم ، خاطرات گذشته اش را از کودکی سامان تا لحظه حاضر نشان می دهد. سپس در حالیکه آخرین نور امید نیز قطع می شود سقف اتومبیل باز شده دست فرزندش از نور به داخل اتومبیل آمده و او را نجات می دهد.

نقد کامل فیلم خیلی دور خیلی نزدیک : مشاهده

 

علیقلی به سال 1339 در تهران متولد و از 14 سالگی زیر نظر وانکو نایدنف بلغاری شروع به آموختن نوازندگی ترومبون و آهنگسازی کرد .
چند سال بعد فعالیت حرفه ای خود را با ساخت موسیقی برای چند سریال تلویزیونی و تئاترآغاز کرد.

او که اکنون در حوزه سینما و تآتر شهرت فراوانی دارد، موسیقی متن بیش از 140 فیلم را در کارنامه دارد که موسیقی او برای فیلم‌های خیلی دور، خیلی نزدیک به کارگردانی رضا میرکریمی، نرگس به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و قدمگاه به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، سه بار سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم از جشنواره بین المللی فیلم فجر را به ارمغان آورد.
در میان دیگر آثار او ، "رستخیز"، "متولد ماه مهر"، "نغمه های شبانه"، "هفت قطعه" و "عشق چه ساده بود" با نگاه تحسین‌آمیز هنردوستان و بسیاری از منتقدان همراه بود.
 

Size : Mb Direct Link
20Download
Mohammad Reza Aligholi – So Far, So Close
Password : www.radiobaran.com

 


دانلود فايلها

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

6 پاسخ به “موسیقی فیلم «خیلی دور،خیلی نزدیک» اثر محمد رضا علیقلی”

 1. محمد گفت:

  لطفا آهنگ تیتراژ پایانی فیلم پدر با کارگردانی مجیدی را بگذارید

 2. hossein-empyrium گفت:

  از اثار استاد علیقلی بیشت بزارید.

  بی زحمت.

  و ممنون .

 3. بامداد گفت:

  خیلی ممنون من این فیلمو خیلی دوست دارم
  میشه بگین اون شعری که نوشتین از کیه؟ بسیار زیباست

 4. fazlol گفت:

  قشنگ بود ممنون

 5. Morteza گفت:

  مرسی از لطفت.خیلی عالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *