آلبوم “سرشار از خاطره” از جهانشاه برومند

%آلبوم سرشار از خاطره از جهانشاه برومند

Artist: JahanShah Boroumand
Title Of Album: Sarshar Az Khatere
Year Of Release: Unknown
Genre: instrumental
Quality: Mp3 320
Total Time: Unknown
Total Size: 152 MB

جهانشاه برومند در نهم بهمن ماه در یک صبح برفی زمستان متولد گردید.پدرش استاد عبدالعلی ادیب برومند شاعر، محقق و وکیل دادگستری است و مادرش بانو فرنگیس امینی، بانوئی با فرهنگ، مهربان و با ایمان بود که در تمام دوران تحصیلات جهانشاه، قویترین مشوّق وی بود.
جهانشاه تحصیلات ابتدائی را در دبستان رشدی و تحصیلات دبیرستانی را در دبیرستان البرز در رشته طبیعی بانجام رسانید و پس از اخذ دیپلم از طریق امتحان ورودی به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ملی راه یافت و پس از دریافت دکترای دندانپزشکی در سال ۱۳۵۳، جهت گذراندن دوره تخصّصی دندانپزشکی به آمریکا عزیمت و در سال ۱۹۷۸ میلادی مدرک تخصّصی خود را در رشته پریودونتولوژی (بیماری لثه) از دانشگاه تافتز واقع در ایالت ماساچوست دریافت نمود و سپس بمدت یکسال در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بوستون بکار تحقیق پرداخت.

دکتر جهانشاه برومند در نیمه دوم سال ۱۳۵۸ به ایران مراجعت نمود و بعنوان استادیار بخش پریودونتولوژی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ملی مشغول بکار گردید و در حین حال به تأسیس مطب خصوصی خود در سال ۱۳۵۹ مبادرت نمود. وی در حال حاضر به تدریس پریودونتولوژی و ایمپلنت در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد ایران و نیز فعالیت تخصّصی در زمینه پریو ـ ایمپلنت در مطب شخصی خود اشتغال دارد.
فعالیتهای علمی دکتر جهانشاه برومند در زمینه تخصّصی خود بقرار زیر بوده است:
۱ـ عضو آکادمی پریودونتولوژی آمریکا از سال ۱۹۷۷ تا به امروز.
۲ـ ایراد سخنرانی ‌های متعدد در مجامع دندانپزشکی ایران و آمریکا و دانشکده‌های دندانپزشکی.
۳ـ نگارش و یا ترجمه مقالات مختلف در نشریات دندانپزشکی.
۴ـ آموزش پریودونتولوژی به رزیدنتهای دانشکده‌های دندانپزشکی اصفهان و شهید یهشتی (ملی سابق).
۵ـ دریافت مدرک ایمپلنتولوژی (ماسترو آمریکا) با بنیان مکتب دکتر کارل میش.
۶ـ عضو کمیته علمی جامعه دندانپزشکی ایران تا سال ۱۳۷۰ و عضو کمیته علمی مجله تعاونی دندانپزشکان.
۷ـ عضویت در انجمن پریودونتولوژی ایران.
۸ـ دانشیار دانشکده دنداپزشکی دانشگاه آزاد در بخش پریو ـ ایمپلنت.
جهانشاه برومند از سن سیزده سالگی همگام با تحصیل در سالهای آخر دبستان به موسیقی روی آورد و از آنجا که در بین سازها علاقه بسیاری به ویلون داشت فراگیری این ساز را نزد زنده یاد استاد عبدالحسین برازنده آغاز نمود و پس از فراگیری مقدمات موسیقی، نت و ردیف، خود با پشتکار، علاقه و ذوق شخصی به پرورش و تکمیل نوازندگی این ساز پرداخت. استعداد او در فراگیری این ساز بقدری بود که پس از مدت چند ماه قادر بود نغماتی را از این ساز باجرا درآورد در حالیکه این کار برای بسیاری از هم‌دوره‌های او که همزمان با او فراگیری ویلون را آغاز کرده بودند مقدور نبود. دیگر از علائق جهانشاه برومند در دوران دبستان و دبیرستان داستان‌نویسی و مقاله‌نویسی بود. باین ترتیب می‌توان گفت که الهام‌‌بخش او در عشق به عالم هنر و ادبیات، پدرش استاد ادیب برومند بوده است.
دکتر جهانشاه برومند بگفته خودش در نوازندگی ویلون بشدت تحت تاثیر دو تن از استادان این رشته قرار داشته است. اول پرویز یاحقی و دوم زنده یاد حبیب‌الله بدیعی. اما وی در حال حاضر خود صاحب سبک بوده سیاق خاص خود را در نوازندگی داراست.
او در سالهای تحصیل دندانپزشکی و تخصّصی چه در ایران و چه در خارج از ایران، ویلون را رها نکرد و همواره این شیفتگی را به موسیقی و نوازندگی حفظ نمود تا اینکه در حدود سال ۱۳۷۰ به تشویق استاد پرویز یاحقی تصمیم به ضبط خصوصی آثار خود گرفت. دکتر جهانشاه برومند در این سالها از محضر اساتیدی چون علی تجویدی، مهندس همایون خرم، پرویز یاحقی و حبیب‌الله بدیعی استفاده نمود و برای خود صاحب سبک گردید. تعداد ضبط‌های خصوصی او که به یاری دوست هنرمندش فریدون احتشامی نوازنده تار انجام و گردآوری شده بالغ بر یکصد عدد می‌باشد که یا بصورت (سلو) و یا بشکل همنوازی با دیگر نوازندگان و خوانندگان اجرا گردیده است.

 

 

دانلود نمونه با لینک مستقیم-1-hamzabani-ye-melal1


دانلود فايلها
JahanShah Boroumand-Sarshar Az Khatere

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *