اجرای سونات های ویولن روبرت شومان با ویولن Christian Tetzlaff

%اجرای سونات های ویولن روبرت شومان با ویولن Christian Tetzlaff

Artist: Christian Tetzlaff, Lars Vogt
Title Of Album: Schumann: Violin Sonatas
Year Of Release: 2013
Genre: Classical
Quality:Flac
Bitrate: Lossless
Total Time:43:32
Total Size: 288 Mb

روبرت شومان (به آلمانی: Robert Schumann) (۸ ژوئن ۱۸۱۰ ـ ۲۹ ژوئیه ۱۸۵۶) آهنگ‌ساز آلمانی دورهٔ رمانتیک در نیمهٔ نخست سدهٔ نوزدهم بود.

روبرت شومان در شهر تسویکائو به دنیا آمد. وی فرزند پنجم و آخرین فرزند خانواده بود. شومان آهنگسازی را پیش از ۷سالگی شروع کرد، ولی دوران بچگی او به‌اندازهٔ موسیقی، صرف ادبیات هم شد، زیرا پدرش، آگوست شومان، ناشر، رمان‌نویس، و کتاب‌فروش بود. روبرت علاقه‌مندی به ادبیات را از او به ارث برده‌بود.روبرت در ۱۴سالگی یک مقاله دربارهٔ علم موسیقی و زیبایی‌های آن نوشت و آن را به کتابی که توسط پدرش ویرایش شده‌بود و «چهره انسان‌های مشهور» نام گرفته‌بود، اضافه کرد. در مدتی که در تسویکائو به مدرسه می‌رفت، آثار شاعران و فیلسوفان بزرگ آلمانی، ازجمله فردریش شیلر، یوهان ولفگانگ گوته، بایرون، و همچنین تراژدی‌نویسان یونانی را خواند. از دیدگاه شومان، قدرتمندترین و پایدارترین وحی ادبی، جین پاول بود که می‌توان تأثیراتش را در رمان‌هایی که شومان در دورهٔ جوانی نوشته‌بود مشاهده کرد.علاقهٔ شومان به موسیقی در دوران کودکی، با دیدن نوازندگی آیزاک موشلز، که در کارلسباد نوازندگی می‌کرد، شکوفا شد. پدر شومان، که ذوق و علاقهٔ پسرش به موسیقی را تشویق می‌کرد و به او دلگرمی می‌داد، در سال ۱۸۲۶ درگذشت. پس از درگذشت پدرش، مادر و قیّمش از ادامه تحصیل روبرت در رشتهٔ موسیقی استقبال نکردند و آیندهٔ او را پوچ خواندند. به همین دلیل، روبرت پس از ترک مدرسه در سال ۱۸۲۸ و پس از ملاقات با هاینریش هاینه درطول بازدیدی تفریحی از مونیخ به‌ناچار برای خشنودی مادر، به‌قصد تحصیل حقوق وارد دانشگاه لایپزیگ شد و در سال ۱۸۲۹ تحصیلاتش را در هایدلبرگ ادامه داد.

پدر وی کتاب‌فروش بود و او در کودکی به ادبیات علاقه‌مند شد و در ۱۵سالگی به امور ادبی پرداخت.در سال ۱۸۲۸، برای آموختن حقوق به دانشگاه لیپزیگ رفت. او موسیقی را در ۲۰سالگی آغاز کرد و برای آنکه نوازنده‌ای چیره‌دست شود، به‌تنهایی روی پیانو کار می‌کرد و برای تقویت انگشت چهارم دست راستش دستگاهی ابداع کرد که همین دستگاه باعث فلج شدن انگشتش شد. مدتی بعد، با کلارا ویک (که دختر استادش بود) ازدواج کرد. شومان در جوانی به نقد آثار موسیقی پرداخت و از ۱۸۳۴ تا ۱۰ سال، به انتشارِ مجله‌ای جدید ویژهٔ موسیقی پرداخت. در همین مجله بود که او دقت و توجه مردم را به آثار شوپن و برامس جلب کرد. شومان از سال ۱۸۴۰ به آهنگ‌سازی مشغول شد و در ۱۸۴۳ به استادیِ هنرستان موسیقی (کنسرواتوار) لیپزیگ انتخاب شد. از سال ۱۸۵۳ به‌بعد، شومان سلامتی خود را از دست داد و اغلب بیمار بود و در اواخر عمر به بیماری روانی مبتلا شد و در بیمارستان روانی بستری بود تا آنکه در سال ۱۸۵۶ درگذشت.

در این پست شاهد اجرای سونات های ویولن شومان با ویولن Christian Tetzlaff هستیم.Christian Tetzlaff متولد 24 آپریل 1966 میلادی یک ویولنیست آلمانیست.وی در هامبورگ متولد شده و ویولن را از سن 6 سالگی فرا گرفته است.در سن 14 سالگی اولین کنسرت خود را اجرا کرده است.خواهر او Tanja یک نوازنده ویولنسل حرفه ایست.در ادامه میتوانید این آلبوم را دریافت نمایید.

 

Tracklisting:

1. Sonata for Violin and Piano no 3 in A minor, WoO 27 by Robert Schumann
Performer: Christian Tetzlaff (Violin), Lars Vogt (Piano)
Period: Romantic
Written: 1853; Germany

2. Sonata for Violin and Piano no 2 in D minor, Op. 121 by Robert Schumann
Performer: Christian Tetzlaff (Violin), Lars Vogt (Piano)
Period: Romantic
Written: 1851; Germany

3. Sonata for Violin and Piano no 1 in A minor, Op. 105 by Robert Schumann
Performer: Christian Tetzlaff (Violin), Lars Vogt (Piano)
Period: Romantic
Written: 1851; Germany


دانلود فايلها
Schumann: Violin Sonatas 2013

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *