موسیقی فیلم «تلقین» اثر هانس زیمر

%موسیقی فیلم «تلقین» اثر هانس زیمر
 
سرآغاز یا تلقین یا الهام (به انگلیسی: Inception) نام یک فیلم اکشن، علمی- تخیلی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی کریستوفر نولان و با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و یک تیم از بازیگران مکمل است. این فیلم که در ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۰ اکران شد، استقبال تماشاگران و منتقدان سینمایی را در پی داشت و در سال ۲۰۱۱ در هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم‌برداری، بهترین جلوه‌های تصویری، بهترین میکس صدا و بهترین تدوین صدا شدو همچنین این فیلم11مین فیلم برتر تاریخ به حساب میاد. داستان فیلم در مورد رخنه کردن به داخل رویاهای دیگران (بطور مخفیانه) و ربودن اسرار ذهن آنان در هنگام خواب است.
فیلم سرآغاز در مورد موضوعات فلسفی خواب شفاف (lucid dreaming)، خودآگاهی، و نفس‌گرایی است. موضوع این داستان تخیلی، دستیابی انسان به فناوری نفوذ به درون خواب‌های دیگران در آینده‌ای نزدیک است. برخی افراد ضمن نفوذ به درون خواب‌های دیگران، حتی توانایی استخراج اطلاعات محرمانه از میزبان خواب را دارند. این اطلاعات می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد چرا که مثلا می‌توان اسرار نظامی یا تجاری شخص مهمی را از درون ذهن ناخودآگاهش (هنگام خواب دیدن او) دزدید. فیلم تا حدودی شبیه فیلم ماتریکس است.

فیلم توسط اکثر منتقدین با واکنش بسیار مثبتی روبرو گشت. راجر ایبرت بطور نمونه به آن نمره A داد. نشریه هالیوود ریپورتر آن را «یک اثر اصالت‌دار» خواند، نیویورک پست آن را «فیلمی متفکرانه»، و رولینگ استون آنرا «اثری درخشان» توصیف کرد. برخی حتی این اثر را «یک شاهکار» نامیده‌اند. هیجان، تعلیق و سرگرم‌کنندگی در عین پرداختن به ژرف‌ترین اندیشه‌های انتزاعی، هنر والای نولان را نمایان می‌کند. اینکه او می‌تواند با استفاده از کلیشه‌های ژانر نوآر و تمهیدات فیلم‌های اکشن همان مسیری را برود که زیگموند فروید در «تعبیر خواب»، آلن رنه در «سال گذشته در مارین باد» و بورخس در هزار توهایش طی کرده‌اند نشانه‌ای آشکار از نبوغ است. «سرآغاز» سرگرم‌کننده است اما درک جزئیاتش برای ذهن‌های ساده‌پسند و آسان‌یاب، دشوار است. آن‌قدر دشوار که اعضای آکادمی اسکار آن را تنها به مثابه اثری تکنیکال به رسمیت شناختند. دادن اسکارهای بخش‌های فنی (فیلمبرداری، تدوین، صدا و…) در مقابل نادیده گرفتن نولان در کارگردانی (که حتی نامزد دریافت جایزه هم نشد) یادآور بی‌اعتنایی‌های مشابه به آثار استنلی کوبریک است. حالا همه نبوغ کوبریک را تایید می‌کنند ولی در دهه70 او زیادی کمال‌گرا، متفرعن و متظاهر نامیده می‌شد. نولان که با کوبریک مقایسه می‌شود، برای استودیوهای بزرگ فیلم می‌سازد. آثارش سرگرم‌کننده و پرفروش هستند ولی مشکل درک نشدن در مورد او هم صدق می‌کند. «سرآغاز» پیچیده‌ترین فیلم جذاب و سرگرم‌کننده این سال‌هاست که لذت و اندوه را به صورت توأمان نصیب مخاطبش می‌کند. لذت چشیدن طعم سینمای ناب و اندوه گریزناپذیر بودن کنار گذاشتن عشق برای بازگشت به زندگی؛کاری که «کاب» در انتهای «سرآغاز» انجامش می‌دهد. چاره‌ای هم نیست گاهی برای زندگی کردن باید بتوانی فراموش کنی.

بازیگران

  • لئوناردو دی‌کاپریو در نقش دام کاب.
  • ماریون کوتیار در نقش مال؛ همسر کاب.
  • کن واتانابه در نقش سایتو.
  • تام هاردی در نقش ایمس
  • جوزف گوردون-لویت در نقش آرتور
  • الن پیج در نقش آریادنی
  • مایکل کین در نقش پروفسور و پدرزن آقای کاب
  • سیلین مورفى در نقش رابرت فیشر

 

 

TrackList:

01-Half Remembered Dream
02-We Built Our Own World
03-Dream Is Collapsing
04-Radical Notion
05-Old Souls
06-528491
07-Mombassa
08-One Simple Idea
09-Dream Within A Dream
10-Waiting For A Train
11-Paradox
12-Time

 

Size : Mb Direct Link
23Download
MUSIC
Password : www.radiobaran.com

 


دانلود فايلها

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *