آلبوم موسیقی آرامش بخش Didgeridoo Gold کاری از Llewellyn

%آلبوم موسیقی آرامش بخش Didgeridoo Gold کاری از Llewellyn

Artist: Llewellyn
Title Of Album: Didgeridoo Gold: Music for Relaxation and Healing
Year Of Release: 2015
Label: Paradise Music
Genre: New Age, Relax
Quality: Mp3
Bitrate: CBR 320 kbps
Total Time: 48:36
Total Size: 113 MB

در پست های قبلی سایت آلبوم موسیقی آرامش بخش مخصوص مطالعه با نام Study Music را برای شما قرار دادیم که میتوانید از اینجا دریافت نمایید.این آلبوم اثری از Llewellyn بود در این پست آلبوم دیگری قرار دادیم که برای آرامش و راحتی شما کاربرد دارد.آلبوم موسیقی Didgeridoo Gold (دیجریدو طلایی) ملودی های آرامش بخش با ساز قدیمی دیجریدو را در خود جای داده است.

دعوت میکنیم تا این اثر زیبا را از رسانه رادیوباران دریافت نمایید

دیجیریدو (Didgeridoo) یکی از قدیمی‌ترین سازهای جهان است . این ساز بادی نخستین بار در سرزمین‌های آرهن و میان بومیان شمال استرالیا یافت شده‌است. دیجیریدو را گاه “ترومپت چوبی طبیعی” نیز می‌نامند.
بعضی بر این باورند که بومیان استرالیا دیجیریدو را از حدود چهل هزار سال پیش به کار می‌برده‌اند، اما مطالعات باستان‌شناسان نشان می‌دهد که قدمت این ساز کمتر است. گواه باستان‌شناسان بر این مدعا سنگ‌نگاره‌ها و نقاشی غارهایی در مناطق شمالی استرالیاست که افرادی را در حال نواختن دیجیریدو نشان می‌دهد و قدمت‌شان را حدود ۱۵۰۰ تا۲۰۰۰ هزار سال تخمین زده‌اند.در دانشنامه ویکی‌پدیا انگلیسی این زمان در حدود ۱۵۰۰ سال و در سایت مرکز فرهنگی دیجیریدوی استرالیا این زمان ۲۰۰۰ هزار آمده است .
دیجیریدوهای اولیه معمولاً از ساقۀ درختان اکالیپتوس ساخته می‌شد که به وسیلۀ موریانه سوراخ شده بود. بومیان استرالیا، زمان زیادی را صرف یافتن درخت مناسب برای ساخت دیجیریدو می‌کنند، زیرا میزان شکاف ایجادشده در تنه یا ساقۀ درخت برای ساخت ساز بسیار مهم است. اگر سوراخ خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد از کیفیت ساز کاسته می‌شود. بومیان پس از یافتن درخت مناسب، آن را قطعه قطعه می‌کنند، پوستش را می‌کنند و انتهای آن را می تراشند تا آمادۀ نواختن شود. گاه نیز دیجیریدوها را با نقوش رنگارنگ تزیین می‌کنند و برای راحتی در هنگام نواختن، دهانۀ آن را به موم آغشته می‌کنند.
در گذشته مراسم رقص و آوازهای آیینی بومیان استرالیا با نوای دیجیریدو همراه بود و این ساز بخش جدانشدنی از این مراسم محسوب می‌شد. البته نواختن این ساز تنها به مراسم آیینی محدود نبود و بومیان استرالیا برای تفریح وسرگرمی نیز دیجیریدو می‌نواختند. با این‌که امروزه هم زنان و هم مردان می‌توانند دیجیریدو بنوازند، اما در گذشته فقط مردان حق نواختن این ساز را داشتند.

Tracklist:

01. Didge Playa Música para la Relajación [00:23:56]
02. Didge Cielo Música para Sanación [00:24:40]


دانلود فايلها
Llewellyn - Didgeridoo Gold: Music for Relaxation and Healing (2015)

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *