موسیقی متن انیمیشن « ماجراجویی های تن تن » اثر جان ویلیامز

%موسیقی متن انیمیشن « ماجراجویی های تن تن » اثر جان ویلیامز
 
John Williams – The Adventures of Tintin – The Secret Of The Unicorn
 

 

ماجراهای تن‌تن: راز اسب شاخدار (به انگلیسی: The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn) نام یک فیلم سه‌بعدی ساخت سال ۲۰۱۱ است که براساس مجموعه کتاب‌های معروف «ماجراهای تن‌تن و میلو» اثر هرژه ساخته شده‌است. کارگردان این فیلم استیون اسپیلبرگ و تهیه‌کنندهٔ آن پیتر جکسون است. داستان این فیلم ترکیبی از سه کتاب «خرچنگ پنجه طلایی» (۱۹۴۱)، «راز اسب شاخدار» (۱۹۴۳) است و «گنج‌های راکهام» (۱۹۴۴) ماجرای قسمت بعدی آن می‌باشد.
 

استیون اسپیلبرگ که شخصاً یکی از طرفداران پر و پاقرص ماجراهای تن‌تن و میلو به شمار می‌آید، پیش از مرگ هرژه، خالق تن‌تن در سال ۱۹۸۳ میلادی حق تولید فیلم از داستان‌های وی را خرید.

در فیلم اسپیلبرگ، تن تن، به همراه سگش در بازار قدیمی شهر بروکسل، ماکت کوچک یک کشتی قدیمی قرن هفدهمی به نام یونیکورن (اسب شاخدار) را می خرد که متعلق به سرفرانسیس است که به دنبال حمله دزدان دریایی به ریاست مرد خبیثی به نام «راکام سرخپوش» (با بازی دانیل کریگ) در دریا غرق شده و گنج گران قیمتی را با خود به قعر اقیانوس برده است. تن تن پی می برد که سرفرانسیس، سه ماکت مشابه ساخته و نقشه گنج غرق شده را در آنها جا سازی کرده و حالا مرد شیطان صفتی به نام ساخارین که از نوادگان «راکام سرخپوش» است به دنبال آن نقشه هاست. بقیه ماجرا، رقابت تن تن وهادوک با ساخارین برای دست یابی به ماکت سرفرانسیس است.
 

پرویز جاهد، منتقد سینما دربارهٔ این فیلم می‌گوید: «تن تن به انتظارات نسلی که با کتاب‌های تن تن و انیمیشن‌های او بزرگ شده‌اند، جواب نمی‌دهد، اما برای تماشاگرانی که بدون هیچ پیش آگاهی و یا نوستالژی و خاطره‌ای از این چهره آیکونیک دنیای انیمشین و کتاب‌های مصور به دیدن این فیلم می‌روند، نه تنها راضی کننده بلکه وجدآور است». او همچنین معتقد است: «فیلم تا جایی که تن تن به همراه کاپیتان با قایق از دست سکرین می‌گریزند و با هواپیمای کوچک او خود را به صحرای خشک و بی آب و علف مراکش می‌رسانند، خوب پرداخت شده و به اندازه کافی سرگرم کننده و هیجان انگیز است اما از آن به بعد انرژی و تحرک خود را از دست می‌دهد و خسته کننده می‌شود. به ویژه صحنه‌های سراب دیدن کاپیتان در صحرا و یادآوری داستان مبارزه جد او با راکام سرخپوش، واقعا کسالت آور است و کشش لازم را برای جذب تماشاگر ندارد. اما با ورود آنها به شهر تخیلی «باگار» در مراکش، فیلم دوباره تا حد زیادی انرژی از دست رفته اش را باز می‌یابد اگرچه همچنان بی رمق است».

 

Track List:

The Adventures of Tintin (3:04)
Snowy’s Theme (2:10)
The Secret of the Scrolls (3:13)
Introducing the Thompsons and Snowy’s Chase (4:08)
Marlinspike Hall (3:59)
Escape from the Karaboudjan (3:21)
Sir Francis and the Unicorn (5:05)
Captain Haddock Takes the Oars (2:17)
Red Rackham’s Curse and the Treasure (6:10)
Capturing Mr. Silk (2:58)
The Flight to Bagghar (3:33)
The Milanese Nightingale (1:30)
Presenting Bianca Castafiore (3:28)
The Pursuit of the Falcon (5:43)
The Captain’s Counsel (2:10)
The Clash of the Cranes (3:48)
The Return to Marlinspike Hall and Finale (5:51)
The Adventure Continues (2:58)

 

 

Selected Tracks Album
Download   Download  

Password : www.radiobaran.com

 Size :   27  Mb

 


دانلود فايلها

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *