موسیقی فیلم سکوت بره ها The Silence of the Lambs اثر هاوارد شور

%موسیقی فیلم سکوت بره ها The Silence of the Lambs  اثر هاوارد شور
 

سکوت بره‌ها فیلمی وحشتناک/هیجان آور به کارگردانی جاناتان دمی و محصول سال ۱۹۹۱ آمریکا می‌باشد. داستان فیلم مربوط به روانپزشکی است که با استفاده از علم روانپزشکی می‌تواند محیط اطراف خود و انسان‌های آن را تحت تأثیر قرار دهد و خیلی راحت بر آنها مسلط شود. کم تر کسی می‌توانست جلوی او طاقت بیاورد وی علی رغم کارهایش فردی آزادی خواه بود و می‌خواست مانند بقیه انسان‌ها زندگی کند ولی پلیس مسئله را بسیار خطرناک دانسته بود و سعی می‌کرد وی را در زندان‌های امنیتی نگهداری کند. وی به خون خواری نیز معروف شده و در مواردی به کندن پوست صورت، جویدن گردن و رگ‌های قربانی نیز دست می‌زد.

عوامل این فیلم جوایزی معتبری همچون جایزه اسکار، جایزه بفتا و گلدن گلوب را بخاطر حضور در این فیلم دریافت کردند. این فیلم با داستانی به قلم توماس هریس می‌باشد.

کلاریس استارلینگ (فوستر) توسط جک کرافورد (گلن) از آکادمی آموزشی اف بی آی در ویرجینیا انتخاب می‌شود. کرافورد به استارلینگ ماموریت می‌دهد که با هنیبال لکتر (هاپکینز) که یه روانشناس و قاتل زنجیره‌ای بوده‌است، گفتگو نماید چرا که اعتقاد دارد که لکتر ممکن است بتواند به آنها در پیدا کرده «بیل بوفالو» که قاتلی زنجیره‌است که پوست قربانیانش را از تن جدا می‌نماید، کمک نماید.

 

استارلینگ به تیمارستان بیماران روانی در بالتیمور می‌رود و در آنجا دکتر فردریک چیلتون او را به سلول دکتر لکتر راهنمایی می‌کند. در ابتدا دکتر لکتر آرام است اما به ناگهان عصبانی می‌شود چرا که استارلینگ سعی دارد از او اطلاعات بکشد. در حالی که استارلینگ با ترس در حال ترک سلول است، یکی از بیماران به سیمان می‌زند که لکتر این عمل را بسیار زشت می‌پندارد و استارلینگ را صدا می‌زند که بر گردد و به او می‌گوید که به دنبال یکی از بیماران سابق دکتر لکتر بگردد. این راهنمایی استارلینگ را به یک زیرزمین سوق می‌دهد که در آنجا جسد یکی از بیماران سابق لکتر را پیدا می‌کند.

استارلینگ به پیش لکتر بر می‌گردد و لکتر به او می‌گوید که این جسد به بیل بوفالو مرتبط است. لکتر به استارلینگ پیشنهاد می‌دهد در صورتیکه از پیش دکتر چیلتون به جایی دیگر منتقل شود، به او در این زمینه کمک می‌کند.

هنگامیکه بیل بوفالو دختر یکی از سناتورها را می‌دزدد، کرافورد به استارلینگ اجازه می‌دهد که به دروغ این پیشنهاد را به لکتر بدهد که در صورتیکه به آنها در پیدا کردن بیل بوفالو کمک نماید، او را به زندانی دیگر منتقل کنند. در عوض، لکتر یک بازی یک به یک را با استارلینگ شروع می‌نماید و به او پیشنهاد می‌کند که اطلاعات جامعی در مورد بیل بوفالو در اختیار آنها قرار بدهد و در عوض استارلینگ نیز از گذشته خود برای لکتر بگوید، چیزی که قبلا کرافورد به استارلینگ هشدار داده بود که برای لکتر بازگو نکند چرا که لکتر می‌تواند در وجود استارلینگ رخنه نماید.

چیلتون نیز که پنهانی به مکالمات استارلینگ گوش می‌دهد، پیشنهاد انتقال لکتر را با سناتور در میان می‌گذارد و لکتر را به ممفیس منتقل می‌کند، جاییکه لکتر مقداری اطلاعات در مورد بیل بوفالو به مقامات اراارائه می‌دهد.

بار دیگر استارلینگ دکتر لکتر را در سلول اختصاصی اش در تنسی ملاقات می‌کند و از او می‌خواهد که نامی را که برای مقامات گفته‌است رمزگشایی کند. ولی لکتر درخواست استارلینگ را برای کمک رد می‌نماید و او را مجبور می‌سازد که خاطرات دوران کودکی اش را بازگو کند. استارلینگ به لکتر می‌گوید که چگونه یتیم شده‌است و به مزرعه یکی از خویشاوندان منتقل شده‌است و هنگامی که در آن مزرعه با سلاخی گوسفندان روبرو می‌شود و تلاش نافرجامی جهت نجات یکی از گوسفندان می‌کند، او را به یتیم خانه می‌فرستند. لکتر نیز در مقابل پرونده بیل بوفالو را که استارلینگ قبلا به او داده بود، به او باز می‌گرداند که در این لحظه استارلینگ توسط دکتر چیلتون و تعدادی پلیس از آنجا به بیرون هدایت می‌شود. در همان روز لکتر از دو تا نگهبانان را کشته و از آنجا فرار می‌کند.

استارلینگ گفته‌های لکتر را به دقت بررسی می‌کند و می‌فهمد که بیل بوفالو اولین قربانی اش را شخصا می‌شناخته‌است. استارلینگ به خانه اولین قربانی سفر می‌کند و در آنجا متوجه می‌شود که بیل بوفالو یک خیاط است چرا که لباس‌ها و الگوی آنهادقیقا شبیه الگوی کنده شدن پوست قربانیان است. استارلینگ به کرافورد زنگ می‌زند تا او را از این موضوع آگاه سازد که بیل بوفالو سعی دارد لباسی از پوست قربانیانش برای خود تهیه کند و کرافورد به او می‌گوید که در حال رفتن به شهری دیگر برای دستگیری فردی به نام جیم گامب است که چندین بار تقاضای تغییر جنسیت داده‌است که این تقاضا توسط بیمارستان رد شده‌است.

استارلینگ به مصاحبه با دوست اولین قربانی بیل بوفالو ادامه می‌دهد و سرانجام یه خانه جک گوردون می‌رسد و در آنجا استارلینگ متوجه می‌شود که همان جیم گامب است. استارلینگ او را تا یک زیرزمین چندین اتاقه دنبال می‌کند، جاییکه او می‌فهمد دختر سناتور زنده و در یک چاه اسیر شده‌است. پس از خاموش کردن چراغ‌های زیرزمین، گامب در تاریکی و با استفاده از دوربین دید در شب استارلینگ را دنبال می‌کند. ولی هنگامی که می‌خواهد اسلحه اش را آماده کند تا استارلینگ را بکشد، استارلینگ متوجه مکان گامب شده و بر می‌گردد و او را می‌کشد.

در جشن فارغ التحصیلی آکادمی اف بی آی، استارلینگ تماسی تلفنی از لکتر که در فرودگاه بیمینی است، دریافت می‌کند. لکتر استارلینگ را مطمئن می‌سازد که قصد دنبال کردن او را ندارد و از استارلینگ می‌خواهد که به او (لکتر) کاری نداشته باشد که استارلینگ می‌گوبد که نمی‌تواند همچین قولی بدهد. سپس لکتر می‌گوید که یکی از دوستان قدیمی اش را برای شام دارد و گوشی را قطع می‌کند، شروع به حرکت می‌کند و در جمعیت گم می‌شود.

 

 

 

دانلود موسیقی : لینک مستقیم

کلمه عبور: www.radiobaran.com

پخش آنلاین :

منبع: رادیو باران

 

 


دانلود فايلها

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

یک پاسخ به “موسیقی فیلم سکوت بره ها The Silence of the Lambs اثر هاوارد شور”

  1. مريم گفت:

    مرسی عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *