موسیقی فیلم جان رمبو – Rambo اثر برایان تایلر

%موسیقی فیلم جان رمبو    Rambo اثر برایان تایلر
 
جان رمبو  که تحت عنوان رمبو و یا رمبو ۴ نیز شناخته می‌شود، عنوان فیلمی امریکایی در ژانر اکشن به نویسندگی و کارگردانی سیلوستر استالونه است که در سال ۲۰۰۸ اکران شد . این فیلم چهارمین قسمت از سری فیلمهای رمبو به حساب می‌آید . اولین خون ( ۱۹۸۲ )، رمبو: اولین خون قسمت دوم ( ۱۹۸۵ ) و رمبو ۳ ( ۱۹۸۸ ) فیلمهای این سری هستند .
 

برمه غرق در خون و آتش است . کشتار مردم بی گناه به بدترین شکل به بهانه سرکوب شورشیان، تنها دلیل یک سرهنگ ارتشی روانی و پست فطرت است . جان رمبو ( با بازی سیلوستر استالونه ) سرباز بازنشته ارتش امریکا، در تایلند به کار صید ماهی مشغول است و زندگی آرامی دارد . گروهی مدافع حقوق بشر و انسان دوست به سرپرستی مردی به نام مایکل ( با بازی پال شولتز ) از رمبو درخواست می‌کند تا آنها را برای رسدن به برمه همراهی کند . رمبو مخالفت کرده و به او هشدار می‌دهد که راه آمده را برگردد . رمبو می‌گوید که در برمه چیزی جز مرگ انتظارشان را نمی‌کشد . اما سارا ( با بازی جولی بنز ) نامزد مایکل اصرار می‌کند تا رمبو آنها را همراهی کند . او می‌گوید که مردم برمه به غذا و دارو شدیدا محتاجند . رمبو در نهایت می‌پذیرد و با آنان همراه می‌شود . در راه آنان با گروهی آدمکش و متجاوز رو به رو می‌شوند . رمبو به ناچار با این گروه درگیر شده و آنها را می‌کشد . مایکل مخالفت خود را نسبت به رفتار خشن رمبو اعلام کرده و در ادامه مسیر از او می‌خواهد که او و دوستانش را ترک کند . سارا بابت کمکهای رمبو از او تشکر کرده و صلیب کوچک را که به گردن دارد به رمبو می‌دهد . مایکل، سارا و دیگر افرادشان به دهکده می‌روند و به یاری مردم می‌شتابند اما دیری نمی‌گذرد که نیروی ارتش برمه از راه می‌رسند و دست به کشتار مردم می‌زنند .

 

 

 

سارا و مایکل اسیر شده و بسیاری از دوستانشان همانند مردم برمه کشته می‌شوند … از رمبو درخواست می‌شود که به یاری آنها بشتابد . این در حالی است که گروهی مزدور نیز، جان را در این ماموریت همراهی می‌کنند . اما بیشتر افراد این گروه که چیزی جز پول برایشان مهم نیست، قاعدتا نمی‌توانند با اندیشه رمبو که هدفش چیزی جز کمک و نجات بیگناهان نیست، کنار بیایند . مزدوران شبانه به اردوگاه حمله می‌کنند و در حالیکه اسرای بازمانده را نجات می‌دهند، افراد بسیاری از دشمن را نیز، غافلگیر کرده و می‌کشند . رمبو نیز به کمک سارا شتافته و او را که در معرض تجاوز قرار دارد، نجات می‌دهد … مزدوران نیز منتظر رمبو و سارا نمانده و از صحنه می‌گریزند . سارا و رمبو در یک قدمی مرگ توسط یکی از مزدوران تک تیرانداز که برخلاف همراهانش صحنه را خالی نکرده، نجات میابند . پس از مدتی کشمکش، مزدوران به چنگ سرهنگ ارتشی و دارودسته اش می‌افتند . سرهنگ دستور می‌دهد که آنها را تیرباران کنند اما یکبار دیگر، رمبو به موقع از را می‌رسد و به کمک یک تیربار به جان دشمن می‌افتد و سرانجام، به کمک شورشیان و البته مزدوران ارتش برمه از هم می‌پاشد . سرهنگ قصد دارد از صحنه بگریزد اما رمبو او را می‌کشد . سارا، مایکل و برخی از مزدوران از این نبرد خونین جان سالم بدر می‌برند …

در پایان، رمبو، خسته و زخمی و اندوهگین به فاجعه جنگ می‌نگرد .

حواشی

به استالونه و گروهش اجازه داه نشد که در برمه فیلمبرداری کنند . آنها به جای دیگری نقل مکان کرده و در واقع برمه را بازسازی کردند .

چند استخوان سیلوستر استالونه حین فیلمبرداری صحنه‌های اکشن، شکست .

استالونه در این فیلم در حالی برای چهارمین بار – و با موفقیت – در هیبت جان رمبو ظاهر شده، که عدد سن او شصت و دو بوده‌است .

استالونه پس از موفقیت این فیلم اعلام کرد که قسمت پنجم این سری را تحت عنوان رمبو: شکار وحشیانه خواهد ساخت اما در حالیکه ماجرای فیلمنامه نیز مطرح شده بود، تولید این فیلم متوقف شد . استالونه مدتی بعد عنوان پنجم رمبو را از شکار وحشیانه به رمبو: آخرین ایستادگی تغییر و از متن و طرح جدیدی برای داستان آن خبر داد اما ساخت این فیلم نیز متوقف شد . استالونه چندی پیش اعلام کرد که به احتمال نود و نه درصد قسمت پنجم رمبو ساخته نخواهد شد .

جولی بنز ( بازیگر نقش سارا ) پس از احتمال قسمت پنجم، موافقت خود را برای بازی در این فیلم – در صورتیکه اگر نقش سارا در قسمت بعد هم حضور داشته باشد – اعلام کرد . بنتز می‌گوید : از تجربه کار با استالون و حضور در جان رمبو بی نهایت احساس رضایت دارم .

 

دانلود موسیقی : لینک مستقیم

کلمه عبور: www.radiobaran.com

پخش آنلاین :

منبع: رادیو باران

 

 

 

 


دانلود فايلها

تهيه اکانت وي آي پي مخصوص دانلود از راديوباران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *